W dniach 16-17 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Raszkowską, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Towarzyszyli nam również uczniowie z IV, V, VI i VIII klas, nad którymi opiekę sprawowała pani Dorota Malinowska.
We wtorek z samego rana zebraliśmy się na dworcu kolejowym w Iławie, gdzie przywitały nas panie z biura podróży Step by Step Travel. To dzięki nim spędziliśmy miło czas, zwiedzając Poznań podczas gry miejskiej. Po południu udaliśmy się do Poznańskiego Muzeum Pyry, gdzie poznaliśmy historię ziemniaków, które do Polski zostały sprowadzone z Ameryki Południowej. Uczestniczyliśmy w warsztatach i wykonywaliśmy własne pyry. Wieczorem udaliśmy się do hostelu, aby zebrać siły i odpocząć przed kolejnym dniem. Uczniowie relaksowali się przy grze w bilard, dziewczęta wykonały domowe spa.
W środę, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się do renesansowej kamienicy w centrum, czyli Rogalowego Muzeum Poznania. Odbyły się tam pokazy o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania.
Wykorzystując czas wolny, dzieci poznały centrum rozrywki i edukacji, jakim był Stary Browar. Po zakupowym szaleństwie udaliśmy się do Palmiarni, która od ponad stu lat znajduje się w Parku Wilsona i jest najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce. Miejsce jest magiczne, bo wzbogacone zostało dźwiękami żywych ptaków, szumem wody i akwariami pełnymi egzotycznych ryb. W dziewięciu pawilonach jest ponad tysiąc gatunków roślin, w akwariach 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych.
Naszym kolejnym, a zarazem ostatnim miejscem rozrywki było HistoryLand, czyli historyczna wystawa z klocków Lego. Do jej wykonania autorzy wykorzystali milion trzysta tysięcy klocków. Jest tam 10 makiet w skali 1:50, czyli są bardzo duże i szczegółowe, jak np. Jasna Góra, krakowskie Sukiennice, Stocznia Gdańska, inscenizacja bitwy pod Grunwaldem czy Gród w Biskupinie.
Z ogromnymi wrażeniami, pełni wspomnień i ekscytacji udaliśmy się na pociąg i szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.