Dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w projekcie „Polki i Polacy na kartach historii”. Realizując zadania, uczniowie podążali śladami Polek i Polaków z lat minionych, których nie ma już wśród nas. Poznawali Ich dokonania, osiągnięcia i miejsca związane z Ich życiem. Uczniowie mieli możliwość bliższego zapoznania się z wybraną wybitną osobą, która w przeszłości przyczyniła się do zmiany polskiej rzeczywistości.
Uczniowie przekazali przygotowane prezentacje multimedialne o sławnych Polkach i Polakach, na skrzynkę mailową nauczyciela informatyki, p. Izabeli Zapory.
Efekty swojej pracy przedstawią swoim rówieśnikom na kolejnych lekcjach historii.
W listopadowy wieczór odbyło się spotkanie uczniów, którzy brali udział w projekcie, a wśród nich znalazły się osoby, które wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, wcielając się w wybrane postaci. Gospodarzem spotkania był lekarz, pedagog Janusz Korczak. w którego postać wcieliła się Dorota Zapora, nauczyciel historii i pomysłodawczyni projektu.
Klasę czwartą reprezentowali: malarka Tamara Łempicka, matka ostatniego króla z dynastii Jagiellonów- Bona Sforza, aktorka Anna Przybylska oraz wokaliści Krystyna Durys i Czesław Niemen.
Piątoklasiści przygotowali liczne atrybuty, aby twarze ich władców: Dobrawy, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego i Jadwigi Andegaweńskiej nawiązywały do portretów, które znają z kartek podręcznika do historii. Oprócz monarchów uczniowie klasy piątej wcielili się w postacie: siostry Faustyny Kowalskiej, ks. Jerzego Popiełuszki, polityka Edwarda Gierka, Antoniny Żabińskiej- Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, czy feministki Narcyzy Żmichowskiej.
Klasę szóstą reprezentowali: malarka Olga Boznańska, kompozytor Fryderyk Chopin żołnierz wyklęty - Danuta Siedzikówna (ps. Inka) oraz wybitny kardiochirurg - prof. Zbigniew Religa.
Siódmoklasistki wcieliły się w rolę Marii Konopnickiej i Ireny Szewińskiej.
Z klasy ósmej zachwycił wygląd Kory Jackowskiej i ks. Jana Kaczkowskiego.
Było to spotkanie przedstawicieli wielu profesji, którzy przy dźwiękach polskich przebojów muzycznych, wspólnie świętowali wolność i niezależność naszej ojczyzny. Niestety trudne warunki pogodowe oraz kłopoty zdrowotne uczniów były przyczyną nieobecności wielu wybitnych Polek i Polaków.
Nad bezpieczeństwem tych, którzy dotarli na popołudniową lekcje historii, czuwała pani Maja Grądzka, która zadbała również o odpowiednią scenografię miejsca spotkania.