Tydzień przed świętami w szkole pięknie zapachniało. Tradycja pieczenia pierników sprawiła, że z sal i szkolnej kuchni uniósł się korzenny zapach, który wprowadzał w świąteczny nastrój. Dzieci z klasy I, II, III z pomocą rodziców i swoich Pań, z wielką radością wałkowały piernikowe ciasto, wycinały foremkami różne kształty- symbole świąt. Następnie pomysłowo udekorowały ciasteczka lukrem i kolorowymi posypkami. Największą przyjemnością i wynagrodzeniem ciężkiej pracy było skosztowanie własnego wypieku.
Wycieczka kl. 2 do Wielkiej Fabryki Elfów
Dnia 18 grudnia uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Gabrysią oraz z paniami Iwoną i Dorotą były na wycieczce w Gdańsku. Głównym celem podróży była wizyta i spotkanie z Mikołajem w Wielkiej Fabryce Elfów.
Najpierw udaliśmy się na Stare Miasto, aby złożyć pokłon Neptunowi i podziwialiśmy Gdańsk w świątecznej i magicznej odsłonie. Zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu, które obecnie znajduje się w Wielkim Młynie Gdańskim i jest największym młynem średniowiecznej Europy. Dowiedzieliśmy się, że znajduje się tam około 1000 eksponatów. Poznaliśmy historię bursztynu i jego obecność w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje bursztyn, jakie ma właściwości i jak się go obrabia. Podziwialiśmy niezwykłe okazy bursztynu oraz przedmioty z niego wykonane. Panią Iwonę Dudek zafascynowały oczywiście bursztynowe szachy.
Następnie przeżyliśmy niesamowitą przygodę w Wielkiej Fabryce Elfów, ponieważ musieliśmy odnaleźć zaginione sanie Mikołaja. Podczas zwiedzania świątecznego miasteczka, odwiedziliśmy miejsca z wieloma atrakcjami: ruchowymi, zręcznościowymi, zagadkami logicznymi oraz zadaniami edukacyjnymi. Zwieńczeniem wizyty w zaczarowanej fabryce było spotkanie ze Świętym Mikołajem. W świątecznym nastroju, rozśpiewani, szczęśliwie wróciliśmy do domów.
109
Olimpiada sportowa Przedszkolaków
„Sport to zabawa - baw się i wygrywaj” pod takim hasłem odbyły się zawody sportowe oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Tuszewie. Olimpiadę oficjalnie otworzyła pani Dyrektor Beata Kowalkowska, a zawodnicy złożyli olimpijskie ślubowanie, obiecując tym samym dobrą zabawę. Przedszkolaki wszystkich grup współpracowały ze sobą drużynowo, wykonując sportowe wyzwania. Dzieci kibicowały sobie wzajemnie, ale i dopingowały nauczycielkom, dla których była również przewidziana konkurencja. Przy dźwiękach fanfar zawodnicy zostali uhonorowani medalami, a pani dyrektor wręczyła wspaniałe nagrody.
126
Konkurs ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków’’
W grudniu uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Tuszewie przystąpili do konkursu i realizacji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, zorganizowanego przez znaną sieć handlową. Jego celem było przede wszystkim ukierunkowywanie i wsparcie dzieci w wypracowywaniu dobrych nawyków żywieniowych.
Dla uczniów zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, dlatego wszyscy chętnie przystąpili do wykonania zadań konkursowych. Każda klasa wykonała plakat przedstawiający talerz zdrowego żywienia, który następnie został elementem dekoracji. Kolejnym etapem było przygotowanie pomysłowego, kolorowego, smacznego i pełnego wartościowych składników drugiego śniadania. Do wykonania tego zadania uczniowie zaprosili seniorów. W klasie 1 i 3 dzieci z pomocą kochanych babć i dziadków przygotowały przepyszną sałatkę jarzynową, a klasa 2 wykonała kanapki i naturalne soki.
Na zaproszonych uczestników czekał m.in. quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu i liczne zabawy z dziećmi. To były dni pełne wrażeń i radości. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu i zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!
178
Kolejna edycja Leśnej Uczty w Tuszewie
W ramach współpracy z Kołem Łowieckim „RYŚ” w Lubawie, Szkolne Koło Wolontariatu, uczniowie, przedszkolacy oraz rodzice i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę karmy dla zwierząt dziko żyjących w pobliskich lasach.
Akcja „Leśna uczta” trwała 18 dni, wynik był imponujący, ponieważ okazało się, że zebraliśmy 1870kg różnego rodzaju przysmaków. Strażnik łowiecki Jarosław Wiśniewski przedstawił nam piękną prezentację o gatunkach zagrożonych, żyjących w polskich lasach, a także zaprezentował eksponaty łowieckie.
W zbiórkę karmy zaangażowały się wszystkie klasy i grupy przedszkolne, jednak klasa II z wychowawczynią na czele nie miała sobie równych, uczniowie przekazali łącznie 1086 kg karmy.
Dary zostały zawiezione przez łowczych do paśników w lesie Borek, w lesie Mortęgi oraz na obszar Pasiek koło Tuszewa, a uczniowie z klasy II już wkrótce będą się cieszyć ze swojej nagrody.
8
Wycieczka do Torunia Miasta Anielskich Cudów!
Pięknego grudniowego dnia uczniowie zerówki wraz ze starszymi kolegami i koleżankami wybrali się do Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego na świąteczny spektakl pt. „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”.
Była to ciepła, pełna przekornego humoru i zabawnych zwrotów akcji, muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wierze w wigilijny cud. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy dobrodusznego Pana Maurycego, właściciela małego sklepiku z tradycyjnymi piernikami, który dzięki pomocy przyjaciół pokonał wszystkie przeciwności losu i uwierzył w magię świąt.
Kolejną atrakcją wycieczki był spacer pięknymi uliczkami toruńskiej starówki, gdzie dzieci pozowały do zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz podziwiały pomnik osiołka i Flisaka otoczonego ośmioma żabami. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w Jarmarku Bożonarodzeniowym, zachwycającym różnorodnością atrakcji. Jednak to pobyt w Kinder Parku, centrum rozrywki z rampolin,zjeżdżalniami i ściankami wspinaczkowymi,zapewnił najwięcej wrażeń i radości. Po posiłku w restauracji Mc Donald’s zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu.
14
Świąteczny mini jarmark w naszej szkole
Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się świąteczny mini jarmark, na którym można było kupić słodkie przekąski, rękodzieło wykonane przez uczniów oraz nabyć niezwykłe przedmioty z ,,Pchliego targu’’ za przysłowiowe grosze.
W organizacji mini jarmarku wzięły klasy IV-VIII pod kierunkiem Pani Mai Grądzkiej. Pomocną dłoń podała nam również nauczycielka języka angielskiego, Pani Martyna Nidzworska.
Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy dostarczyli przedmioty na nasze stoisko ,,Pchli targ’’.
Zimowa wioska
Dnia 12 grudnia nastąpiły ostatnie szlify budowania zimowej wioski, którą ukończyli uczniowie koła plastycznego pod kierunkiem szkolnej plastyczki, pani Mai Grądzkiej.
Zadaniem uczestników, było wykonanie makiety przedstawiającej zimową wioskę. Z przyniesionych figurek, domków, tkanin, lampek i innych dekoracji zbudowaliśmy pokaźną makietę, którą można obejrzeć w szatni klas I-III.
Andrzejki w kl. 1-3
Dnia 29 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Tuszewie. Tego wieczoru wychowawczynie wspólnie zorganizowały zabawę andrzejkową, podczas której dzieci mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.
Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi.
Podczas szkolnej imprezy przygotowane były ciekawe wróżby m.in. wróżby miłosne z papierowymi sercami i tradycyjne ustawianie bucików, wróżby dotyczące przyszłego zawodu, andrzejkowe zagadki z kotła czarownicy i wiele, wiele innych. Tego wieczoru dzieci miały także okazję odwiedzić grotę ciemności w poszukiwaniu słodkich skarbów oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło także zabawy manualnej, podczas której podopieczni wykonywali papierowe koty, z którymi wiązała się jedna z przepowiedni. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce i zabawy przy wesołych piosenkach, zaś energię czerpały po skosztowaniu słodkich przekąsek ze szkolnego sklepiku. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
54
Etap szkolny Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego
Dnia 29 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w kategorii klas 1-3. Wyróżnione prace należą do uczniów klasy pierwszej: Mikołaja Modrzewskiego, Mai Szczepańskiej, Wiktorii Czacharowskiej oraz klasy trzeciej: Julii Soboczyńskiej i Franciszki Granackiej. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie gminnym!
Polki i Polacy na kartach historii
Dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w projekcie „Polki i Polacy na kartach historii”. Realizując zadania, uczniowie podążali śladami Polek i Polaków z lat minionych, których nie ma już wśród nas. Poznawali Ich dokonania, osiągnięcia i miejsca związane z Ich życiem. Uczniowie mieli możliwość bliższego zapoznania się z wybraną wybitną osobą, która w przeszłości przyczyniła się do zmiany polskiej rzeczywistości.
Uczniowie przekazali przygotowane prezentacje multimedialne o sławnych Polkach i Polakach, na skrzynkę mailową nauczyciela informatyki, p. Izabeli Zapory.
Efekty swojej pracy przedstawią swoim rówieśnikom na kolejnych lekcjach historii.
W listopadowy wieczór odbyło się spotkanie uczniów, którzy brali udział w projekcie, a wśród nich znalazły się osoby, które wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, wcielając się w wybrane postaci. Gospodarzem spotkania był lekarz, pedagog Janusz Korczak. w którego postać wcieliła się Dorota Zapora, nauczyciel historii i pomysłodawczyni projektu.
Klasę czwartą reprezentowali: malarka Tamara Łempicka, matka ostatniego króla z dynastii Jagiellonów- Bona Sforza, aktorka Anna Przybylska oraz wokaliści Krystyna Durys i Czesław Niemen.
Piątoklasiści przygotowali liczne atrybuty, aby twarze ich władców: Dobrawy, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego i Jadwigi Andegaweńskiej nawiązywały do portretów, które znają z kartek podręcznika do historii. Oprócz monarchów uczniowie klasy piątej wcielili się w postacie: siostry Faustyny Kowalskiej, ks. Jerzego Popiełuszki, polityka Edwarda Gierka, Antoniny Żabińskiej- Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, czy feministki Narcyzy Żmichowskiej.
Klasę szóstą reprezentowali: malarka Olga Boznańska, kompozytor Fryderyk Chopin żołnierz wyklęty - Danuta Siedzikówna (ps. Inka) oraz wybitny kardiochirurg - prof. Zbigniew Religa.
Siódmoklasistki wcieliły się w rolę Marii Konopnickiej i Ireny Szewińskiej.
Z klasy ósmej zachwycił wygląd Kory Jackowskiej i ks. Jana Kaczkowskiego.
Było to spotkanie przedstawicieli wielu profesji, którzy przy dźwiękach polskich przebojów muzycznych, wspólnie świętowali wolność i niezależność naszej ojczyzny. Niestety trudne warunki pogodowe oraz kłopoty zdrowotne uczniów były przyczyną nieobecności wielu wybitnych Polek i Polaków.
Nad bezpieczeństwem tych, którzy dotarli na popołudniową lekcje historii, czuwała pani Maja Grądzka, która zadbała również o odpowiednią scenografię miejsca spotkania.
53
,,Bezpiecznie w szkole i po szkole” warsztaty w parku rozrywki Mandoria
Dnia 15 listopada 2023 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły udali się do parku rozrywki „Mandoria” niedaleko Łodzi, by wziąć udział w warsztatach edukacyjnych ,,Bezpiecznie w szkole i po szkole” .
Celem zajęć była poprawa bezpieczeństwa dzieci ze szkół podstawowych poprzez zwiększenie ich wiedzy na temat zagrożeń mogących wystąpić w ich otoczeniu – zarówno w drodze do szkoły, jak i poza nią. Kolejnym aspektem było uświadomienie dzieciom zagrożeń w ruchu drogowym, sposobów radzenia sobie z nimi i właściwego reagowania oraz budowanie u dzieci dobrych nawyków w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne w ruchu drogowym. Zajęcia prowadzili pracownicy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej.
Projekt objęty był patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Inspekcję Transportu Drogowego, a udział uczniów w warsztatach był bezpłatny, jednak liczba miejsc była ograniczona. Jedna szkoła podstawowa mogła zgłosić maksymalnie 100 uczniów, a o możliwości wzięcia udziału w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń w dniu rejestracji do projektu.
Wolny czas spędzili na zabawach, korzystając ze wszystkich atrakcji, które skrywała dla nich „Mandoria”. Uczniowie otrzymali także ciepły posiłek.
Koordynatorkami była pani Dorota Malinowska i Izabela Zapora.
68
Klasowy konkurs na makietę
Uczniowie klasy V w ramach listopadowej lekcji, której temat brzmiał „Jak wygląda pałac władcy mórz”, przygotowali prace prezentujące podziemne królestwo Posejdona. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, dlatego nauczyciel języka polskiego, pani Małgorzata Raszkowska przeprowadziła klasowy konkurs, aby docenić trud i wysiłek włożony w wykonanie makiet. Razem z panią Dyrektor Beatą Kowalkowską wytypowały laureatów, którzy otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród.
I miejsce ex aequo zajęli: Milena Kruszewska i Piotr Kamiński
II miejsce ex aequo zajęli: Julia Pełka i Mikołaj Ewertowski.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Gdybym był bogaty... - uczniowie SP w Tuszewie na musicalu „Skrzypek na dachu”
Dnia 16 listopada 2023 r. uczniowie kl. 7 i 8 udali się do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na jeden z najsłynniejszych brodwayowskich musicali pt. „Skrzypek na dachu”.
„Skrzypek na dachu” jest obrazem przemian w świecie, upadkiem tradycji, która nie godzi się z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się dramat całej wioski i historia Tewiego - mleczarza. To musical, w którym mówi się o podstawowych wartościach życia, sile miłości i przemijaniu.
Wspaniałe teksty, bogata choreografia i doskonała muzyka wywołały wśród uczniów wiele wzruszeń. Dla młodych widzów było to niezwykle pouczające i poruszające spotkanie z żydowską kulturą i muzyką.
Pomysłodawczynią i organizatorem wycieczki była p. Marzena Kolasa.
Paczka dla Seniora
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to, czy się dzieli z innymi”.
Jan Paweł II
W listopadzie nasi uczniowie, rodzice, opiekunowie i nauczyciele wzięli udział w akcji „Paczka dla Seniora” zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zbiórka dla najbardziej potrzebujących Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie trwała w szkole przez trzy tygodnie.
Celem akcji było min. kształcenie prawidłowej postawy i współczucia wobec osób starszych oraz zwiększenie świadomości uczniów w tematyce różnych etapów życia człowieka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Akcja była niepowtarzalną okazją, aby w prosty sposób wspomóc najbardziej potrzebujących. Ilość zebranych artykułów była imponująca, a wszystkie paczki jeszcze przed Mikołajem dotarły do Seniorów w Grodzicznie.
3
Widowiskowe spektakle dla uczniów
Dnia 13 listopada 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie wraz z organizatorami wyjazdu, panią Małgorzatą Raszkowską i Joanną Siwą, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakle wystawione przez aktorów Teatru Artenes.
Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Czarodziejskie słowa”. Bohaterką spektaklu jest Księżniczka, będąca długo oczekiwanym dzieckiem Króla i Królowej. Jej narodzinom towarzyszy jednak tajemnicza przestroga - jeśli przed ślubem obrazi kochających ją ludzi, ściągnie na siebie nieszczęście. Dziewczynka rośnie otoczona miłością i dostatkiem, ale nie docenia tego. Jest rozkapryszona i nieposłuszna. Gdy przestroga się spełnia, jedynym ratunkiem dla Księżniczki jest dobre serce i magiczne zaklęcie, którymi okazały się słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Ich siłę odkrywamy w trakcie zmagań dziewczynki ze złymi postaciami.
Klasy V-VI podziwiali grę aktorską w „Legendach Piastowskich”, inspirowanych dziełami literackimi, takimi jak: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Popielu i mysiej wieży”, „O królu Kraku i księżniczce Wandzie”, „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”, „O Piaście, synu Chościska” „Polska Piastów”, „Stara baśń”. Aktorzy przenieśli nas do roku 964, kiedy to książę Mieszko obradował ze swymi doradcami o przyszłych losach państwa. Postanowił zasięgnąć opinii wśród ludu i w stroju wędrowca wyruszył w podróż po grodach. Napotkał Wikingów, którzy planowali najazd na plemiona Polan. Próbowali zdobyć informację od samego Mieszka, który przytoczył najznakomitsze legendy o historii założenia państwa polskiego. Zafascynowani Wikingowie, z wielkim uznaniem dla wędrowca, zrezygnowali z najazdu na plemiona. I tak wieści o Mieszku dotarły do Europy…
Z kolei dla uczniów klas VII-VIII aktorzy przygotowali wymowny spektakl
z przesłaniem, by nie tracić czasu na nieracjonalne spory, gdzie intryga stanowi spektrum na opak pojmowanej obyczajowości. To właśnie w dramacie Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” mamy do czynienia z grą charakterów osadzonych w XIX-wiecznej rzeczywistości. Odgrywający się spór o mur graniczny był jednocześnie tłem dla temperamentu obu postaci, Cześcika Raptusiewicza i Rejenta Milczka. Pomimo trudności wynikającej z języka utworu, nasi uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, a w szczególności komiczną postacią Papkina oraz wytworną Podstoliną. Szczególną uwagę zwróciliśmy na wysublimowany dobór kostiumów oraz znakomitą scenerię.
„Bo za naszą Polskę idą w bój”- patriotycznie i muzycznie
Corocznie dnia 11 listopada obchodzimy rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przyniosła Polakom upragnioną wolność i zwycięstwo. Uczniowie naszej szkoły chcieli ją uczcić w spobób szczególny i radosny.
Kiedy młodzi legioniści szli na bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki, które powstawały w okopach, na froncie, czy podczas marszu. Pozwalały one przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały. Są one częścią naszej historii i narodowej kultury. Zawsze prawdziwie wzruszały polskie serca.
Polska, muzyczna twórczość patriotyczna stanowi jeden z cenniejszych dorobków naszej kultury i jest szczególnym dziedzictwem, niespotykanym na taką skalę, w innych narodowościach i społeczeństwach. Pieśni patriotyczne to lustro dziejów narodu, a w jego odbiciu najważniejsze momenty w historii państwa. Ukazany jest w nich obraz kształtowania się rodzimej tożsamości i dumy kraju, za sprawą odniesień do najważniejszych wydarzeń historycznych. Pieśni patriotyczne najczęściej usłyszeć możemy przy okazji świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w dziejach Polski.
Celem uroczystości było pielęgnowanie tradycji, aby pieśni patriotyczne ciągle żyły i żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało. Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty upragnioną wolność.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Kowalkowska, która zaprosiła wszystkich zgromadzonych do odśpiewania hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W dalszej kolejności cała społeczność szkolna zaśpiewała polskie pieśni patriotyczne. Były to między innymi: „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada”, „Szara piechota”, „Idą leśni”, „Szary mundur” oraz „Katechizm polskiego dziecka” (znany jako „Kto ty jesteś, Polak mały”). Na zakończenie uczennica klasy VII, Hanna Malinowska wykonała współczesną piosenkę patriotyczną śpiewaną przez Marylę Rodowicz pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.
Nad uroczystością czuwała p. Marzena Kolasa we współpracy z wychowawcami kl. I-III.
2334
Dzień Zdrowego Śniadania
Dnia 8 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania. Tego dnia każda klasa pod okiem wychowawcy przygotowywała zdrowe i kolorowe śniadanie.
Na talerzach królowały przepyszne warzywa i owoce, które wpływają na nasze zdrowie. Powinny one również wchodzić w skład codziennej diety, ponieważ dostarczają nam składniki odżywcze, które są niezbędne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Według najnowszej piramidy żywienia, warzywa i owoce powinny być najważniejszym składnikiem naszego menu. Apel jest następujący, pamiętajmy o zdrowej żywności!
Akcja miała na celu zwiększenie świadomości uczniów w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem wartości śniadania. Obchody Dnia Zdrowego Śniadania przyniosły wszystkim wiele radości i pozytywnie wpłynęły na integrację zespołu klasowego. Miała ona wpływ na integrację zespołu klasowego, w trakcie którego uczniowie praktykowali system zdrowego odżywiania się oraz kultywowali zdrowy tryb życia.
106
Jesienne warsztaty pt. ,,Malowanie jesiennych pejzaży na liściu’’.
W naszej szkole odbyły się warsztaty pt. ,,Malowanie jesiennych pejzaży na liściu’’ poprowadzone pod okiem plastyczki pani Mai Grądzkiej, w których wzięły udział klasy IV-VII.
Malowanie jesiennych widoków wymagało dużej cierpliwości i precyzyjności, gdyż płaszczyzna liścia nie jest duża, więc trzeba było się posługiwać wyłącznie cienkimi pędzelkami.
Prace naszych uczniów zostały wystawione na szkolnym holu do obejrzenia przez całą szkolną społeczność, jak i dla odwiedzających gości.
5