• Aktualności

          • Polki i Polacy na kartach historii
            • Polki i Polacy na kartach historii

            •    Dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w projekcie „Polki i Polacy na kartach historii”. Realizując zadania, uczniowie podążali  śladami Polek i Polaków z lat minionych, których nie ma już wśród nas. Poznawali Ich dokonania, osiągnięcia i miejsca związane z Ich życiem. Uczniowie mieli możliwość bliższego zapoznania się z wybraną wybitną osobą, która w przeszłości przyczyniła się do zmiany polskiej rzeczywistości.

              Uczniowie przekazali przygotowane prezentacje multimedialne o sławnych Polkach i Polakach, na skrzynkę mailową nauczyciela informatyki, p. Izabeli Zapory.

              Efekty swojej pracy przedstawią swoim rówieśnikom na kolejnych lekcjach historii.

                 W listopadowy wieczór odbyło się spotkanie uczniów, którzy brali udział w projekcie, a wśród nich znalazły się osoby, które wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, wcielając się w wybrane postaci. Gospodarzem spotkania był lekarz, pedagog Janusz Korczak. w którego postać wcieliła się Dorota Zapora, nauczyciel historii i  pomysłodawczyni projektu.

              Klasę czwartą reprezentowali: malarka Tamara Łempicka, matka ostatniego króla z dynastii Jagiellonów- Bona Sforza, aktorka Anna Przybylska oraz wokaliści Krystyna Durys i Czesław Niemen.

              Piątoklasiści przygotowali liczne atrybuty, aby twarze ich władców: Dobrawy, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego i  Jadwigi Andegaweńskiej nawiązywały do portretów, które znają z kartek podręcznika do historii. Oprócz monarchów uczniowie klasy piątej wcielili się w postacie: siostry Faustyny Kowalskiej,  ks. Jerzego Popiełuszki, polityka Edwarda Gierka,  Antoniny Żabińskiej- Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, czy feministki Narcyzy Żmichowskiej.

              Klasę szóstą reprezentowali: malarka Olga Boznańska, kompozytor Fryderyk Chopin żołnierz wyklęty - Danuta Siedzikówna (ps. Inka)  oraz wybitny kardiochirurg - prof. Zbigniew Religa.

              Siódmoklasistki wcieliły się w rolę Marii Konopnickiej i Ireny Szewińskiej.

              Z klasy ósmej zachwycił wygląd Kory Jackowskiej i ks. Jana Kaczkowskiego.

                 Było to spotkanie  przedstawicieli wielu profesji, którzy przy dźwiękach polskich przebojów  muzycznych, wspólnie  świętowali  wolność i niezależność naszej ojczyzny.  Niestety trudne warunki pogodowe oraz kłopoty zdrowotne uczniów były przyczyną nieobecności wielu wybitnych Polek i Polaków.

              Nad bezpieczeństwem tych, którzy dotarli na popołudniową lekcje historii, czuwała pani  Maja Grądzka, która zadbała również o odpowiednią scenografię miejsca spotkania.

          • ,,Bezpiecznie w szkole i po szkole”  warsztaty w parku rozrywki Mandoria
            • ,,Bezpiecznie w szkole i po szkole” warsztaty w parku rozrywki Mandoria

            •     Dnia 15 listopada 2023 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły udali się do parku rozrywki „Mandoria” niedaleko Łodzi, by wziąć udział w warsztatach edukacyjnych ,,Bezpiecznie w szkole i po szkole” .

                 Celem zajęć była poprawa bezpieczeństwa dzieci ze szkół podstawowych poprzez zwiększenie ich wiedzy na temat zagrożeń mogących wystąpić w ich otoczeniu – zarówno w drodze do szkoły, jak i poza nią.  Kolejnym aspektem było uświadomienie dzieciom zagrożeń w ruchu drogowym, sposobów radzenia sobie z nimi i właściwego reagowania oraz budowanie u dzieci dobrych nawyków w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne w ruchu drogowym.  Zajęcia prowadzili pracownicy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej.

                 Projekt objęty był patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Inspekcję Transportu Drogowego, a udział uczniów w warsztatach był bezpłatny, jednak liczba miejsc była ograniczona. Jedna szkoła podstawowa mogła zgłosić maksymalnie 100 uczniów, a o możliwości wzięcia udziału w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń w dniu rejestracji do projektu. 

                 Wolny czas spędzili na zabawach, korzystając ze wszystkich atrakcji, które skrywała dla nich „Mandoria”. Uczniowie otrzymali także ciepły posiłek.

              Koordynatorkami była pani Dorota Malinowska i Izabela Zapora.

          • Klasowy konkurs na makietę
            • Klasowy konkurs na makietę

            •     Uczniowie klasy V w ramach listopadowej lekcji, której temat brzmiał „Jak wygląda pałac władcy mórz”, przygotowali prace prezentujące podziemne królestwo Posejdona. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, dlatego nauczyciel języka polskiego, pani Małgorzata Raszkowska przeprowadziła klasowy konkurs, aby docenić trud i wysiłek włożony w wykonanie makiet. Razem z panią Dyrektor Beatą Kowalkowską wytypowały laureatów, którzy otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród.

              I miejsce ex aequo zajęli:  Milena Kruszewska i Piotr Kamiński

              II miejsce ex aequo zajęli: Julia Pełka i Mikołaj Ewertowski.

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Gdybym był bogaty... - uczniowie SP w Tuszewie na musicalu „Skrzypek na dachu”
            • Gdybym był bogaty... - uczniowie SP w Tuszewie na musicalu „Skrzypek na dachu”

            •      Dnia 16 listopada 2023 r. uczniowie kl. 7 i 8  udali się do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na jeden z najsłynniejszych brodwayowskich musicali pt. „Skrzypek na dachu”. 

                 „Skrzypek na dachu” jest obrazem przemian w świecie, upadkiem tradycji, która nie godzi się z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się dramat całej wioski i historia Tewiego - mleczarza. To musical, w którym mówi się o podstawowych wartościach życia, sile miłości i przemijaniu.

                 Wspaniałe teksty, bogata choreografia i doskonała muzyka wywołały wśród uczniów  wiele wzruszeń. Dla młodych widzów było to niezwykle pouczające i poruszające spotkanie z żydowską kulturą i muzyką.

              Pomysłodawczynią i organizatorem wycieczki była p. Marzena Kolasa.

          • Paczka dla Seniora
            • Paczka dla Seniora

            • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

              nie przez to co ma, lecz przez to, czy się dzieli z innymi”.

                                                                                                                                               Jan Paweł II

                 W listopadzie nasi uczniowie, rodzice, opiekunowie i nauczyciele wzięli udział w akcji „Paczka dla Seniora” zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zbiórka dla najbardziej potrzebujących Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie trwała  w szkole przez trzy tygodnie.

                 Celem akcji było min. kształcenie prawidłowej postawy i współczucia wobec osób starszych oraz zwiększenie świadomości uczniów w tematyce różnych etapów życia człowieka.

                Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Akcja była niepowtarzalną okazją, aby w prosty sposób wspomóc najbardziej potrzebujących. Ilość zebranych artykułów była imponująca, a wszystkie paczki jeszcze przed Mikołajem dotarły do Seniorów w Grodzicznie.

          • Widowiskowe spektakle dla uczniów
            • Widowiskowe spektakle dla uczniów

            •     Dnia 13 listopada 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie wraz z organizatorami wyjazdu, panią Małgorzatą Raszkowską i Joanną Siwą, wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakle wystawione przez aktorów Teatru Artenes.

                 Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Czarodziejskie słowa”. Bohaterką spektaklu jest Księżniczka, będąca długo oczekiwanym dzieckiem Króla i Królowej. Jej narodzinom towarzyszy jednak tajemnicza przestroga - jeśli przed ślubem obrazi kochających ją ludzi, ściągnie na siebie nieszczęście. Dziewczynka rośnie otoczona miłością i dostatkiem, ale nie docenia tego. Jest rozkapryszona i nieposłuszna. Gdy przestroga się spełnia, jedynym ratunkiem dla Księżniczki jest dobre serce i magiczne zaklęcie, którymi okazały się słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Ich siłę odkrywamy w trakcie zmagań dziewczynki ze złymi postaciami.

                    Klasy V-VI podziwiali grę aktorską w „Legendach Piastowskich”, inspirowanych dziełami literackimi, takimi jak: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Popielu i mysiej wieży”, „O królu Kraku i księżniczce Wandzie”, „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”, „O Piaście, synu Chościska” „Polska Piastów”, „Stara baśń”. Aktorzy przenieśli nas do roku 964, kiedy to książę Mieszko obradował ze swymi doradcami o przyszłych losach państwa. Postanowił zasięgnąć opinii wśród ludu i w stroju wędrowca wyruszył w podróż po grodach. Napotkał Wikingów, którzy planowali najazd na plemiona Polan. Próbowali zdobyć informację od samego Mieszka, który przytoczył najznakomitsze legendy o historii założenia państwa polskiego. Zafascynowani Wikingowie, z wielkim uznaniem dla wędrowca, zrezygnowali z najazdu na plemiona. I tak wieści o Mieszku dotarły do Europy…

                    Z kolei dla uczniów klas VII-VIII aktorzy przygotowali wymowny spektakl
              z przesłaniem, by nie tracić czasu na nieracjonalne spory, gdzie intryga stanowi spektrum na opak pojmowanej obyczajowości. To właśnie w dramacie Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” mamy do czynienia z grą charakterów osadzonych w XIX-wiecznej rzeczywistości. Odgrywający się spór o mur graniczny był jednocześnie tłem dla temperamentu obu postaci, Cześcika Raptusiewicza i Rejenta Milczka. Pomimo trudności wynikającej z języka utworu, nasi uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, a w szczególności komiczną postacią Papkina oraz wytworną Podstoliną. Szczególną uwagę zwróciliśmy na wysublimowany dobór kostiumów oraz znakomitą scenerię.

          • „Bo za naszą Polskę idą w bój”- patriotycznie i muzycznie
            • „Bo za naszą Polskę idą w bój”- patriotycznie i muzycznie

            •    Corocznie dnia 11 listopada obchodzimy rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przyniosła Polakom upragnioną wolność i zwycięstwo. Uczniowie naszej szkoły chcieli ją uczcić w spobób szczególny i radosny. 

                 Kiedy młodzi legioniści szli na bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki, które powstawały w okopach, na froncie, czy podczas marszu. Pozwalały one przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały. Są one częścią naszej historii i narodowej kultury. Zawsze prawdziwie wzruszały polskie serca.

                 Polska, muzyczna twórczość patriotyczna stanowi jeden z cenniejszych dorobków naszej kultury i jest szczególnym dziedzictwem, niespotykanym na taką skalę, w innych narodowościach i społeczeństwach. Pieśni patriotyczne to lustro dziejów narodu, a w jego odbiciu najważniejsze momenty w historii państwa. Ukazany jest w nich obraz kształtowania się rodzimej tożsamości i dumy kraju, za sprawą odniesień do najważniejszych wydarzeń historycznych. Pieśni patriotyczne najczęściej usłyszeć możemy przy okazji świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w dziejach Polski.

                   Celem uroczystości było pielęgnowanie tradycji, aby pieśni patriotyczne ciągle żyły i żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało. Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty upragnioną wolność.

                 Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Kowalkowska, która zaprosiła wszystkich zgromadzonych do odśpiewania hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W dalszej kolejności cała społeczność szkolna zaśpiewała polskie pieśni patriotyczne.  Były to między innymi: „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada”, „Szara piechota”, „Idą leśni,  „Szary mundur” oraz „Katechizm polskiego dziecka” (znany jako „Kto ty jesteś, Polak mały”).  Na zakończenie uczennica klasy VII, Hanna Malinowska wykonała współczesną piosenkę patriotyczną śpiewaną przez Marylę Rodowicz pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

              Nad uroczystością czuwała p. Marzena Kolasa we współpracy z wychowawcami kl. I-III.

          • Dzień Zdrowego Śniadania
            • Dzień Zdrowego Śniadania

            •    Dnia 8 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania. Tego dnia każda klasa pod okiem wychowawcy przygotowywała zdrowe i kolorowe śniadanie.

                   Na talerzach królowały przepyszne warzywa i owoce, które wpływają na nasze zdrowie.  Powinny one również wchodzić w skład codziennej diety, ponieważ dostarczają nam składniki odżywcze, które są niezbędne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Według najnowszej piramidy żywienia, warzywa i owoce powinny być najważniejszym składnikiem naszego menu. Apel jest następujący, pamiętajmy o zdrowej żywności!

                    Akcja miała na celu zwiększenie świadomości uczniów w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem wartości śniadania. Obchody Dnia Zdrowego Śniadania przyniosły wszystkim wiele radości i pozytywnie wpłynęły na integrację zespołu klasowego. Miała ona wpływ na integrację zespołu klasowego, w trakcie którego uczniowie praktykowali system zdrowego odżywiania się oraz kultywowali zdrowy tryb życia.

          • Jesienne warsztaty pt. ,,Malowanie jesiennych pejzaży na liściu’’.
            • Jesienne warsztaty pt. ,,Malowanie jesiennych pejzaży na liściu’’.

            •      W naszej szkole odbyły się  warsztaty pt. ,,Malowanie jesiennych pejzaży na liściu’’ poprowadzone pod okiem plastyczki pani Mai Grądzkiej, w których wzięły udział klasy IV-VII.

                  Malowanie jesiennych widoków wymagało dużej cierpliwości i precyzyjności, gdyż płaszczyzna liścia nie jest duża, więc trzeba było się posługiwać wyłącznie cienkimi pędzelkami.

                 Prace naszych uczniów zostały wystawione na szkolnym holu do obejrzenia przez całą szkolną społeczność, jak i dla odwiedzających gości.

          • Wieczornica „Dziadów” cz. 2 przed listopadowym świętem
            • Wieczornica „Dziadów” cz. 2 przed listopadowym świętem

            •    Dnia 25 września 2023 roku odbyło się wieczorne spotkanie uczniów klasy VII wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Raszkowską, w czasie którego odczytany został dramat Adama Mickiewicza „Dziady” część 2. Młodzi aktorzy dowiedzieli się min., że dziady były uroczystością obchodzoną między pospólstwem na Litwie, w Prusach i Kurlandii, by uczcić zmarłych przodków, a pierwotną jego nazwą była „uczta kozła”. Odegrane przez uczniów  role wymagały wcześniejszego przygotowania, by w wymowie kłaść szczególny nacisk na  tworzony klimat – grozy i mroku. Sceneria była ważnym elementem obrzędu wywoływania duchów: czarne ubrania aktorów z nakryciem głowy, świece ustawione w kręgu, półmrok, gałęzie i ich cienie, wszystko to nabierało symbolicznego znaczenia.

                 Po obrzędach uczniowie zostali zaproszeni na herbatkę i pyszne ciasto, za które dziękujemy pani Mai Grądzkiej, która była gościem naszego spotkania.

          • Rozgrzewka z Moniką Jackiewicz - Mistrzynią Polski w maratonie
            • Rozgrzewka z Moniką Jackiewicz - Mistrzynią Polski w maratonie

            •    W piątek 27.10.2023 r. gościliśmy w szkole Monikę Jackiewicz, lekkoatletkę, brązową medalistkę Mistrzostw Europy w biegu maratońskim, reprezentantkę Polski w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w 2023 roku, Mistrzynię Polski w półmaratonie i maratonie.

                 Podczas spotkania Mistrzyni opowiedziała młodzieży, jaką ważną rolę w jej życiu odegrał sport, który jest jej pasją i motorem napędowym w dorosłym życiu. Przekazała cenne wskazówki, jak walczyć o swoje marzenia i dążyć do wyznaczonych sobie celów, bez względu na przeciwności losu. Monika Jackiewicz jest przykładem i wzorcem dla młodych ludzi, ponieważ pokazuje, że dzięki samodyscyplinie, dobrej organizacji i wyznaczonych celach można osiągnąć sukcesy.

                 Dodatkową atrakcją piątkowego spotkania była rozgrzewka przeprowadzona przez lekkoatletkę. Pani Monika sprawiła uczniom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

                 Dziękujemy Mistrzyni za cenne życiowe uwagi oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • Wycieczka integracyjna kl. 8 do Olsztyna
            • Wycieczka integracyjna kl. 8 do Olsztyna

            •     Dnia 19 października klasa VIII wraz z wychowawczynią panią Mają Grądzką oraz opiekunem panią Izabelą Zapora, wybrała się na wycieczkę integracyjną do Olsztyna. Głównym celem wycieczki było spędzenie wspólnie czasu, gdyż to dla uczniów ostatni rok nauki w naszej szkole. Ósmoklasiści zwiedzili Stare Miasto w  Olsztynie oraz aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin 7 Jump Kids, która była najlepszą atrakcją tej wycieczki.

                  Na zakończenie udaliśmy się do Galerii Warmińskiej w Olsztynie na wspólny posiłek do Mc Donald’s i KFC.

          • Wernisaż - Vincent van Gogh
            • Wernisaż - Vincent van Gogh

            •      Dnia 5 października na szkolnym holu został wystawiony wernisaż dzieł naszych uczniów. Inspiracją były dzieła Vincenta van Gogha. Uczniowie wykonali swoje obrazy na płótnie i wybrali do namalowania przez siebie obrazy takie jak:

              „Gwieździsta noc”,

              „Irysy”,

              „Słoneczniki”,

              „Pokój”,

              „Pole pszenicy z cyprysami”.

              Wystawa budziła wielkie zainteresowanie szkolnej społeczności, jak i wzbudzała podziw wśród osób odwiedzających naszą szkołę.

          • Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”
            • Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”

            • Dnia 10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego rusza pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA. Jest to próba odpowiedzi na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowania grup  uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

              Nasza szkoła bierze udział w tym Programie. Realizujemy go w związku z zaleceniem podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 dotyczących dbania o zdrowie psychiczne uczniów.

              Podstawowymi zadaniami programu są:

              • przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy, budowanie umiejętności rozpoznania emocji i określenia własnych potrzeb;
              • budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród grup uczniowskich;
              • normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);
              • zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie pomocy drugiej osobie i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
              • profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży;
              • edukacja i działania profilaktyczne.

              Realizatorami Programu Profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” w naszej szkole będą psycholog Małgorzata Niedźwiecka i pedagog Iwona Dudek.

              Szczegółowe informacje o Programie oraz garść cennej wiedzy dla uczniów, rodziców i nauczycieli dostępne są na stronie internetowej: www.mlodeglowy.pl

          • DEN oraz pożegnanie p. Jolanty Kaczorowskiej
            • DEN oraz pożegnanie p. Jolanty Kaczorowskiej

            •    Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.   I właśnie z tej okazji 13 października 2023 r. obchodziliśmy w SP w Tuszewie Dzień Edukacji Narodowej.

                 Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Doroty Malinowskiej w humorystycznym przedstawieniu poszukiwali „idealnego nauczyciela”. Z ust uczniów, jak i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego popłynęło wiele miłych i ciepłych słów skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. Następnie wręczone zostały drobne upominki i kwiaty.

                 Pani Dyrektor Beata Kowalkowska skierowała w stronę grona pedagogicznego życzenia radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie i wykształcenie dzieci. Była to również dobra okazja do wręczenia aktu nadania tytułu nauczyciela dyplomowanego p. Martynie Buńce.

               W tym symbolicznym dniu cała społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na zasłużoną emeryturę, wieloletnią nauczycielkę klas I-III panią Jolantę Kaczorowską. Uczniowie pani Jolanty zaprezentowali pięknie przygotowaną inscenizację pod kierunkiem p. Marzeny Kolasy. W części artystycznej szukali odpowiedzi na pytania: „kto to jest ZUS?, dlaczego chce zabrać panią Jolę ze szkoły?”. Niestety nie pomogła pięknie wykonana piosenka przez Hannę Malinowską, ani napisana petycja, a nawet magia w wykonaniu absolwenta Dawida Pruchniewskiego. Niestety! Pani Jolanta Kaczorowska została „uprowadzona przez Emeryturę”.

                Tego dnia szanowna Emerytka otrzymała niezliczone podziękowania i życzenia, które wygłosiła pani dyrektor w imieniu wszystkich pracowników, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców, a także uczniowie i absolwenci szkoły.

                Była to wzruszająca uroczystość. Pani Jolanta Kaczorowska dziękowała za współpracę nauczycielom, dyrekcji szkoły, rodzicom, podkreślając, że będzie pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w szkole, pośród dzieci, życzliwych i pomocnych rodziców oraz kolegów i koleżanek.

          • Ślubowanie kl. I
            • Ślubowanie kl. I

            •    Dnia 12 października 2023 r.  odbył się uroczysty apel, na którym gościli rodzice,  podczas, którego do grona społeczności szkolnej SP w Tuszewie dołączyli nowi uczniowie.

                 Dzieci wykazały się dojrzałością szkolną oraz licznymi umiejętnościami, tj. znajomością przepisów drogowych i symboli narodowych, śpiewem piosenki w języku angielskim,  a także wiedzą o literkach i integracją. Następnie Pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów klasy pierwszej, a następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Po części oficjalnej rodzice wręczyli upominki pierwszoklasistom.  

          • Dzień Gier Planszowych
            • Dzień Gier Planszowych

            •    Dnia 10 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Tego dnia dzieci mogły przynieść do szkoły swoją ulubioną grę. Uczniowie mogli zagrać w gry razem z  kolegami i koleżankami podczas przerw między lekcjami. Dla wszystkich była to chwila odpoczynku połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko  świetna zabawa!

          • Wycieczka klas I-III do Gdyni
            • Wycieczka klas I-III do Gdyni

            •    W czwartek 5 października 2023 odbyła się wycieczka kl. I-III do Gdyni. W Centrum Nauki Eksperyment uczniowie doświadczali różnych zjawisk z pięciu dziedzin życia: zdrowia, hydro-świata, drzewa życia - zjawisk przyrodniczych, niewidocznych sił - zjawisk fizycznych oraz zagadki ludzkiego ciała.  Wszystko można było zobaczyć na 120 interaktywnych stanowiskach.

                 Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Gdyńskiego Akwarium. Dzieci obserwowały życie w wodzie, a następnie na warsztatach edukacyjnych poznawały różnorodność raf koralowych.  W porcie uczniowie zobaczyli przycumowane statki oraz podziwiali Morze Bałtyckie w deszczowej szacie.

                 Opieką podczas wycieczki zajmowały się Panie Beata Licznerska, Gabriela Czarnecka, Joanna Siwa, Dorota Malinowska, Iwona Dudek oraz Ewelina Osicka.

              Mokro, ale wesoło zakończył się wspólny wyjazd.

          • Dzień Chłopaka
            • Dzień Chłopaka

            •   Dnia 2 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Tuszewie odbył się wyjątkowy dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

                 Tego dnia miało miejsce święto chłopców, które okazało się niezwykle atrakcyjne dzięki obecności zawodników klubu sportowego Constract. Uczniowie mieli okazję spotkać się ze sportowcami, zadawać pytania oraz uczestniczyć w zawodach sportowych.

                Wydarzenie to było nie tylko okazją do świętowania męskości i przyjaźni, ale także świetną możliwością dla uczniów, aby poznać świat sportu i zdobyć inspirację do aktywnego trybu życia.

          • Defibrylator AED w Szkole Podstawowej w Tuszewie
            • Defibrylator AED w Szkole Podstawowej w Tuszewie

            •      W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników, mieszkańców Tuszewa i okolicznych miejscowości w Szkole Podstawowej w Tuszewie został zamontowany defibrylator AED.  Jest to niewielkie i proste w obsłudze urządzenie, które w sytuacji zagrożenia życia pozwala każdej osobie, nawet bez wiedzy medycznej, udzielić pierwszej pomocy.

              Urządzenie pojawiło się dzięki uprzejmości firmy Homanit Polska Sp. z o.o. Sp. k. Karlino.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • liczba odwiedzin: 48991