Aktualności
Pejzaże na liściach
- 05.11.2024
Na warsztatach malarskich podczas lekcji plastyki, uczniowie klasy IV i VI malowali na liściach klonu jesienne pejzaże, pod kierunkiem naszej plastyczki pani Mai Grądzkiej.
Zadaniem uczniów było z dwutygodniowym wyprzedzeniem, wysuszyć liście aby nadawały się do malowania. Do wykonania pięknych jesiennych pejzaży, użyliśmy farb plakatowych i akrylowych oraz cienkich pędzli aby wykonać drobne elementy.
- Pejzaże na liściach: Czytaj więcej
Wieczornica w wykonaniu klasy VII, czyli „Dziady” cz. 2 tuż przed listopadowym świętem
- 28.10.2024
Dnia 22 października 2024 roku odbyło się wieczorne spotkanie uczniów klasy VII wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Małgorzatą Raszkowską, w czasie którego odczytany został dramat Adama Mickiewicza „Dziady” część 2. Młodzi aktorzy profesjonalnie wcielili się w role, do których wcześniej się przygotowywali.
- Wieczornica w wykonaniu klasy VII, czyli „Dziady” cz. 2 tuż przed listopadowym świętem: Czytaj więcej
Odnawialne źródła energii mogą być przyszłością energetyki
- 28.10.2024
Przekonali się o tym uczniowie klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Tuszewie na wycieczce dnia 24 października 2024 roku. Uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia Biogazowni Biogal sp. z.o.o. w Boleszynie. Dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu, pana Andrzeja Galińskiego, pracownik firmy oprowadził naszych uczniów po zakładzie.
- Odnawialne źródła energii mogą być przyszłością energetyki: Czytaj więcej
Wycieczka do Wrocławia klas IV-VI
- 23.10.2024
Uczniowie klas IV-VI w dniach 16.10.-18.10.2024 wraz z opiekunami: p. Lucyną Jabłońską, p. Marzeną Kolasa, p. Dorotą Malinowską i p. Beatą Kowalkowską udali się na wycieczkę do Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego. Ta niezwykła podróż do przepięknego miasta została zorganizowana z dofinansowania w ramach przedsięwzięcia „Podróże z klasą”.
- Wycieczka do Wrocławia klas IV-VI: Czytaj więcej
Rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Kapelusz Pani Jesieni”
- 20.10.2024
Dnia 15 października nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor Lucynę Jabłońską i koordynatora konkursu panią Maję Grądzką dla laureatów konkursu pt. ,,Kapelusz Pani Jesieni’’.
Konkurs został przeprowadzony w kategoriach wiekowych:
Kategoria przedszkolna:
I miejsce Zofia Nehring
- Rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Kapelusz Pani Jesieni”: Czytaj więcej
Podróż w cudowny świat nauki – ślubowanie pierwszaków
- 13.10.2024
Dnia 10 października 2024r. wychowankowie klasy IA i IB oficjalnie zostali włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Tuszewie. Podczas uroczystości Pasowania na Ucznia pierwszaki wraz z uczniami ze starszych klas, zabrali zaproszonych gości w podróż w cudowny świat nauki i udowodnili wszystkim, iż zasługują na to, by zostać pełnoprawnymi uczniami.
- Podróż w cudowny świat nauki – ślubowanie pierwszaków : Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
- 13.10.2024
Beverly Conklin powiedziała kiedyś: "Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!".
Dzień Edukacji Narodowej to święto, które przypada 14 października, jest to uroczystość wszystkich pedagogów, nauczycieli oraz pracowników oświaty.
- Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
Warsztaty ekologiczne z OZE
- 10.10.2024
Trzeciego października odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne z OZE, pod hasłem: „Okażmy kulturę i chrońmy naturę”. Warsztaty to kolejna akcja ekologiczna przeprowadzona w ramach projektu WFOŚ. Pan Jerzy Wasilewski, przedstawiciel fundacji edukacyjnej „Promyk Energii” omówił uczniom klas 4-8, zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, ekologii, zagadnień fizycznych i przyrodniczych. Najważniejszym urządzeniem dydaktycznym, który wzbudził duże zainteresowanie uczniów, była Mobilna Platforma Edukacyjna OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Jest to zestaw urządzeń umieszczonych na przyczepce samochodowej. Zadaniem każdego z nich jest pozyskiwanie energii elektrycznej oraz cieplnej ze słońca, wiatru i powietrza (za pomocą panelu fotowoltaicznego, kolektora słonecznego, turbiny wiatrowej pompy ciepła).
- Warsztaty ekologiczne z OZE: Czytaj więcej
Stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe
- 03.10.2024
30.09.2024r. miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2023/2024. Serdecznie gratulujemy wybitnych osiągnięć wszystkim naszym wyróżnionym uczniom. Brawo Wy!!!
Stypendium za wyniki w nauce:
Sandra Aleksandrowicz
Wojciech Czacharowski
Paweł Kabaciński
- Stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe: Czytaj więcej
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
- 03.10.2024
W ostatni dzień września uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią i panią bibliotekarką udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teofila Ruszyńskiego w Lubawie na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Była to niezwykła lekcja, pełna humoru i ciekawych opowieści. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadania ,,Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza” w wykonaniu znakomitej lektorki Pani Malwiny Kożurno, która zachwyciła słuchaczy doskonałą interpretacją fragmentów książki. Poznaliśmy znaczenie słowa ,,alibi’’ i chętnie zadawaliśmy pytania autorce. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.
- Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską: Czytaj więcej
Zbiórka dla powodzian
- 02.10.2024
Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z OSP, KGW i Sołectwem z Tuszewa w dniach 17.09 - 02.10.2024 r. zorganizowało w naszej szkole zbiórkę dla mieszkańców oraz zwierząt dotkniętych skutkami powodzi na południu Polski. Nasza kwesta przyniosła imponujące rezultaty, w postaci różnych niezbędnych darów, które zostały przewiezione do Kościoła św. Jana Chrzciciela, miejsca zbiórki gminnej akcji charytatywnej dla powodzian. Wszystkie zebrane środki już w najbliższych dniach trafią w ręce osób poszkodowanych w tym kataklizmie.
- Zbiórka dla powodzian: Czytaj więcej
Dzień Chłopaka w naszej szkole
- 30.09.2024
Dnia 27 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała klasowe wybory Mistera. Oto lista wybrańców:
I A Antoni Siwy
I B Stanisław Szałkowski
II Piotr Roczeń
III Jan Kulwicki
IV Filip Roczeń
V Wojciech Czacharowski
VI Jan Jabłoński
- Dzień Chłopaka w naszej szkole: Czytaj więcej
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Tuszewie
- 30.09.2024
Dnia 27 września 2024 roku w Szkole Podstawowej w Tuszewie odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wydarzeniu tym udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły, a także pracownicy, którzy oddali swoje głosy, przyczyniając się do demokratycznego wyboru przedstawicieli uczniów na kolejny rok szkolny.
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Tuszewie: Czytaj więcej
Kamyczki
- 25.09.2024
Dnia 24 września uczniowie klasy 6 na warsztatach plastycznych, wykonywali zdobienie kamieni, które później pozostawią w odwiedzanych przez siebie miejscach. Może ktoś z Was znalazł już kamyk? Jeżeli napotkacie kamyczki na swojej drodze, zróbcie koniecznie zdjęcie i wstawcie na FB na grupie #kamyczki dodając kod pocztowy z kamyczka i puśćcie go dalej w świat. Ciekawi jesteśmy, gdzie nasze kamyki dotrą.
- Kamyczki: Czytaj więcej
Mamy podium w finałach wojewódzkich w ramach projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie
- 25.09.2024
W dniu 23.09.24 r. w Olsztynie w ramach projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie reprezentacja naszej szkoły w sześcioosobowym składzie wystartowała w finałach wojewódzkich. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy nasi reprezentanci, którzy w gronie ponad 400 zawodników z całego województwa zajęli bardzo wysokie miejsca. Zawodnicy brali udział w dwuboju lekkoatletycznym, każdy zawodnikwystępował w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Najlepsze wyniki uzyskali:
- Mamy podium w finałach wojewódzkich w ramach projektu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie: Czytaj więcej
Żywe obrazy
- 23.09.2024
Uczniowie klasy IV i V podczas lekcji plastyki pod kierunkiem pani Mai Grądzkiej wzięli udział w projekcie pt. ,,Żywe obrazy’’.
Zadaniem była rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale uczniów, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę.
6- Żywe obrazy: Czytaj więcej
Dzień Przedszkolaka
- 22.09.2024
„Popatrzcie wszyscy!
Sprawa jest taka - magiczne święto dziś przedszkolaka!”
Grupy przedszkolne w naszej szkole świętowały dziś swój dzień. Nie zabrakło wspólnej zabawy, gier i tańców pełnych energii. Dzień urozmaiciło malowanie twarzy i możliwość zrobienia tatuażu! Wszystkim przedszkolakom życzymy: najpiękniejszych chwili, radości, uśmiechu i wspaniałych zabaw .
- Dzień Przedszkolaka: Czytaj więcej
Uczniowie kl.I-III na Wzgórzach Dylewskich w ramach projektu WFOŚ
- 20.09.2024
Dnia 19 września 2024 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Tuszewie przyłączyli się do realizacji projektu WFOŚ w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej - Fundusz Ekologii i odwiedzili Wzgórza Dylewskie. W pięknym otoczeniu przyrody uczniowie spędzili dzień na wspólnych grach, zabawach, poszukiwaniu darów lasu i odkrywaniu świata przyrody.
- Uczniowie kl.I-III na Wzgórzach Dylewskich w ramach projektu WFOŚ: Czytaj więcej
Uczniowie kl. 8 na spotkaniu z Michałem Koterskim
- 22.09.2024
Dnia 18 września 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszewie wzięli udział w spotkaniu z Michałem Koterskim, które odbyło się w kinie w Lubawie. Aktor, znany z wielu ról filmowych, szczerze opowiedział o swoich doświadczeniach życiowych, w tym o trudnej walce z uzależnieniami. Spotkanie, mające na celu profilaktykę uzależnień, było pełne inspirujących treści i cennych refleksji, które zachęcały młodzież do podejmowania świadomych decyzji i radzenia sobie z życiowymi trudnościami.
- Uczniowie kl. 8 na spotkaniu z Michałem Koterskim: Czytaj więcej
Wizyta w Napromku w ramach projektu WFOŚ
- 22.09.2024
„Okażmy kulturę i chrońmy naturę”, pod tym hasłem 13 września 2024 r. uczniowie z klasy VI, VII i VIII rozpoczęli realizację projektu WFOŚ w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Fundusz Ekologii. Wraz z opiekunami, panią M. Raszkowską, D. Zapora i I. Zapora uczniowie uczestniczyli z „Zielonej lekcji”, która odbyła się w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku. Omówione zostały tematy z hodowlą, ochroną oraz użytkowaniem lasu. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z rehabilitacją dzikich zwierząt. Po ciekawych warsztatach całą grupą udaliśmy się do Glaznot, gdzie mogliśmy podziwiać piękno natury.
- Wizyta w Napromku w ramach projektu WFOŚ : Czytaj więcej