Strona główna
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego w kl. 1-7 - FOTORELACJA
- 27.06.2026
- 8
- Zakończenie roku szkolnego w kl. 1-7 - FOTORELACJA: Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego u przedszkolaków - FOTORELACJA
- 27.06.2026
- 64
- Zakończenie roku szkolnego u przedszkolaków - FOTORELACJA: Czytaj więcej
Pożegnanie uczniów 3 klasy - FOTORELACJA
- 27.06.2026
- 95
- Pożegnanie uczniów 3 klasy - FOTORELACJA: Czytaj więcej
Wycieczka klas 6 i 7 do Warszawy
- 25.06.2026
W dniach 17–18 czerwca uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Po przyjeździe pociągiem udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po stolicy. Zwiedzanie zakończyliśmy obserwowaniem uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie metrem dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt. „Powstańczy dzień”. Podczas zajęć poznaliśmy codzienne życie młodych uczestników Powstania Warszawskiego.
- Wycieczka klas 6 i 7 do Warszawy: Czytaj więcej
„Czytam i polecam” – projekt czytelniczy w klasie IV
- 23.06.2026
W drugim semestrze uczniowie klasy IV uczestniczyli w projekcie czytelniczym „Czytam i polecam”, realizowanym pod kierunkiem polonistki - p. Magdaleny Kowandy. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki oraz dzielenie się swoimi czytelniczymi odkryciami z rówieśnikami.
- „Czytam i polecam” – projekt czytelniczy w klasie IV: Czytaj więcej
Wycieczka integracyjna klas I do Torunia
- 22.06.2026
18 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w pełnej atrakcji wycieczce integracyjnej do Torunia. Był to dzień pełen radości, wspólnych przeżyć oraz ciekawych doświadczeń.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Baj Pomorski, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Dziób w dziób”. Barwne przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie młodych widzów i dostarczyło im wielu pozytywnych emocji.
- Wycieczka integracyjna klas I do Torunia: Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa kl.3
- 22.06.2026
19 czerwca uczniowie kl.3 wybrali się na wycieczkę rowerową do Lubawy. W parku w Fijewie odbyły się lekcje - zielona szkoła. Dzieci jako tropiciele przyrody szukały roślin i zwierząt, wskazanych na karcie pracy. Następnie mierzyły obwody pni drzew, układały mandale. Na zakończenie dzieci udały się na lody do Łazienek Lubawskich.
- Wycieczka rowerowa kl.3: Czytaj więcej
Wycieczka kl. 8 do Zakopanego
- 14.06.2026
Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Tuszewie uczestniczyli w kilkudniowej wycieczce do Zakopanego i Tatr. Był to czas pełen atrakcji, aktywności oraz wspólnej zabawy.
Pierwszego dnia spacerowaliśmy po słynnych Krupówkach, weszliśmy na Gubałówkę, a następnie zwiedziliśmy Harendę. Kolejnego dnia wybraliśmy się do malowniczej Doliny Kościeliskiej, by podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody. Po górskiej wędrówce odpoczywaliśmy w Termach Chochołowskich. Odwiedziliśmy również Wielką Krokiew oraz spacerowaliśmy po Zakopanem. Chętni uczestnicy zdobyli Harendę, wchodząc i schodząc pieszo ze szczytu. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Energylandii, korzystając z licznych atrakcji i świetnie się bawiąc. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku oraz poznawania uroków polskich gór.
- Wycieczka kl. 8 do Zakopanego: Czytaj więcej
Podsumowanie konkursów
- 14.06.2026
W piątek 12.06.2026r. podsumowaliśmy konkursy, w których brali udział nasi uczniowie, a były to:
- konkursy matematyczne
- konkursy szachowe
- konkursy plastyczne
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz osiągniętych wyników!!! Brawo Jesteśmy z Was dumni.
1- Podsumowanie konkursów: Czytaj więcej
Konkursu „Konik Szachowy Extra”
- 14.06.2026
Wyniki tegorocznej edycji konkursu „Konik Szachowy Extra”, w którym naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.
Z ogromną radością informujemy, że Jan Pawlik z klasy V (kategoria Goniec) zdobył tytuł laureata oraz II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.
Tytuł laureata zdobyli również:
• Filip Szwarc z klasy VIII (kategoria Wieża),
- Konkursu „Konik Szachowy Extra”: Czytaj więcej
Nocowanka pełna wrażeń w klasie I B!
- 14.06.2026
W czwartek, 11 czerwca, uczniowie klasy I B ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie uczestniczyli w wyjątkowej nocowance pełnej atrakcji i dobrej zabawy. Po przygotowaniu miejsc noclegowych dzieci wzięły udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, które z ogromnym zaangażowaniem prowadziła pani Dorota Malinowska.
- Nocowanka pełna wrażeń w klasie I B! : Czytaj więcej
Dzień pełen wrażeń dla uczniów klas 1–3!
- 14.06.2026
Uczniowie klas 1-3 wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, gdzie obejrzały wyjątkowe przedstawienie pt. „Baśnie znane i kochane” w wykonaniu grupy teatralnej Artenes z Wrocławia. Barwne kostiumy, ciekawa scenografia oraz znane i lubiane historie przeniosły młodych widzów w magiczny świat baśni, wywołując wiele uśmiechów i pozytywnych emocji.
- Dzień pełen wrażeń dla uczniów klas 1–3!: Czytaj więcej
Mity greckie
- 11.06.2026
Uczniowie klas IV–VI naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe do Lubawy, gdzie obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Artenes. Przedstawienie poświęcone było fascynującym od wieków mitom greckim i w niezwykle ciekawy, pełen humoru oraz kreatywnych rozwiązań sposób przybliżyło młodym widzom historie znane z mitologii.
- Mity greckie: Czytaj więcej
Wycieczka do Sejmu RP
- 10.06.2026
3 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której głównym punktem było zwiedzanie Sejmu RP.
Podczas wizyty młodzież miała okazję zobaczyć salę posiedzeń Sejmu, Salę Kolumnową oraz inne miejsca, w których na co dzień pracują posłowie.
Zwiedzaniu towarzyszył przewodnik, a także pan poseł Zbigniew Ziejewski, na którego zaproszenie uczniowie odwiedzili Sejm.
- Wycieczka do Sejmu RP: Czytaj więcej
Wycieczka klas 2 do Płocka
- 08.06.2026
Uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu „Piękna i Bestia”, który zachwycił wszystkich piękną scenografią, wspaniałą muzyką oraz znakomitą grą aktorską.
Następnie udaliśmy się do zoo, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt i poszerzyć swoją wiedzę o świecie przyrody.
- Wycieczka klas 2 do Płocka: Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa i gra terenowa w WTZ
- 03.06.2026
2 czerwca uczniowie klasy 6 wybrali się na wycieczkę rowerową do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubawie. W ramach zajęć realizowanych zgodnie z założeniami outdoor learningu wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez uczestników oraz opiekunów WTZ.
Zadaniem uczniów było odnalezienie stacji rozmieszczonych w różnych częściach Lubawy i wykonanie przygotowanych tam zadań. Wymagało to nie tylko dobrej orientacji w terenie, ale także umiejętności komunikacji z osobami znajdującymi się w poszczególnych punktach kontrolnych.Wyzwania, z którymi mierzyli się uczestnicy, wymagały współpracy, zaangażowania, kreatywności i wzajemnego wsparcia. Dzięki temu aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu, uczniowie mogli jednocześnie rozwijać swoje umiejętności społeczne.Serdecznie dziękujemy pracownikom oraz uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubawie za przygotowanie ciekawej gry teren
- Wycieczka rowerowa i gra terenowa w WTZ: Czytaj więcej
Dzień Dziecka w kl.4-7
- 09.06.2026
Dzień Dziecka uczniów klas 4–7 upłynął w radosnej atmosferze! Wspólne wyjście do kina, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz piknik integracyjny były doskonałą okazją do wspólnego świętowania, aktywnego wypoczynku i budowania relacji.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę
11- Dzień Dziecka w kl.4-7: Czytaj więcej
Dzień Dziecka klas I-III w Pałacu Mortęgi
- 05.06.2026
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I–III udali się autokarem do Pałacu Mortęgi Hotel & SPA, gdzie czekał na nich dzień pełen atrakcji, aktywności i wspólnej zabawy.
Pobyt rozpoczął się od rozgrywek sportowych i zabaw integracyjnych. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych, przeciąganiu liny, wyścigach na wielkich piłkach, meczu koszykówki oraz rozgrywkach w mini hokeja. Dużą popularnością cieszyły się także wielkie bańki mydlane oraz kolorowe tatuaże przygotowywane przez uczennice klasy III. W trakcie zabawy wszyscy mogli również skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Na zakończenie części sportowej na uczniów czekała miła niespodzianka. W uznaniu za aktywny udział, zaangażowanie i sportową postawę każda klasa otrzymała zestaw sprzętu sportowego.
- Dzień Dziecka klas I-III w Pałacu Mortęgi: Czytaj więcej
Dzień Dziecka u przedszkolaków
- 03.06.2026
Dnia 1 czerwca w sali gimnastycznej odbyły się obchody Dnia Dziecka dla wszystkich oddziałów przedszkolnych. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i zabaw, które sprawiły im wiele radości. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, na których dzieci mogły aktywnie spędzać czas. Zafascynowani również byli tworzeniem baniek mydlanych, malowaniem twarzy i paznokci. Wszystkie atrakcje przebiegały w radosnej i przyjaznej atmosferze. Podczas wydarzenia dzieci mogły także skorzystać z słodkiego poczęstunku w formie gofrów, przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszewie, za co organizatorzy i uczestnicy składają serdeczne podziękowania. Obchody Dnia Dziecka były doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze.
- Dzień Dziecka u przedszkolaków: Czytaj więcej
Nocowanka pod namiotami pełna przygód i nauki!
- 02.06.2026
W piątkowy wieczór uczniowie klas 1a, 2a i 2b rozpoczęli wyjątkową przygodę – nocowankę pod namiotami. Było to nie tylko pełne radości i niezapomnianych wrażeń wydarzenie, ale także doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenie.
Wspólne przygotowywanie miejsca biwakowego, zabawy integracyjne oraz czas spędzony na świeżym powietrzu pozwoliły uczniom rozwijać umiejętność współpracy, samodzielność i odpowiedzialność. Takie działania doskonale wpisują się w ideę **outdoor learning**, czyli nauki poza klasą, która łączy zdobywanie wiedzy i kompetencji z aktywnym poznawaniem świata.
- Nocowanka pod namiotami pełna przygód i nauki!: Czytaj więcej